פורום התזגומים העברי
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
חדשים בפורום? לחצו כאן כדי ללמוד את כל מה שאתם צריכים, ולאחר מכן מוזמנים להציג את עצמכם כאן!

Go down
מגבעת
Male מספר הודעות : 136

Yoru no uta Empty Yoru no uta

2012-06-12, 05:43
https://www.youtube.com/watch?v=aaeZ0QNPqho
*קרדיט לווינגס על השיפוץ הרציני*
בשמי הלילה, כולם יבהקו
הכוכבים מחייכים לי
וכמו ציפור קטנטנה, יהיו
ציפור הזהב, שבחלומי

בלילות בלי שינה, אז
את המזמור אני שרה
ועל גבי הרוחות הנושבות
נדהר לנו שם, בין המחשבות

בשמי הלילה, הם ינצנצו
אל הלבנה המוכספת
וכמו הפרח הקט יהיו
ורד הבר, שבחלומי

בלילות ענוגים, אז
את המזמור אני שרה
עוד יום נשיר יחד את הפזמון
רוכבים על רוחות בחלום יפהפה

בלילות ענוגים, אז
את המזמור אני שרה
עוד יום נשיר יחד את הפזמון
רוכבים על רוחות בחלום יפהפ

נערך לאחרונה על-ידי מגבעת בתאריך 2012-08-18, 06:39, סך-הכל נערך 2 פעמים
WingsOfLightLegend
WingsOfLightLegend
Female Scorpio Dog
מספר הודעות : 3163

Yoru no uta Empty Re: Yoru no uta

2012-06-12, 08:28
אני די בטוחה שזה דובב בסדרה המקורית, לא? טוב, אבל אנחנו באמת משנים הכל, אז אם כבר אז כבר!
אגב, אני תמיד שמחה לתרדם שירים מסאקורה, אז אם יש לך עומס בתזגום אתה תמיד יכול לבקש ממני לעזור ^^

לפי מה ששמתי לב, או שהקצב כאן בעייתי או הדגשים שלך על הגייה. דווקא בתזגום הקודם שלך לא ראיתי את הבעיה הזאת, אבל משום מה כאן זה הופיע. הסברתי את זה כבר בתזגומים אחרים, לדעתי, שאני אוהבת באופן אישי שהדגש על מלרע ומלעל הוא תקין. לדוגמא, במילה "אני" הדגש הוא על "ני" - מלרע, ולא "א" - מלעל.

שורות שהיו בעייתיות טיפה:
"כוכבים זהובים" - נדמה לי שחסרות כאן הברות, אולי, לא הסתדר לי.
"בלילות נדודים לי" - לא הבנתי את התחביר של המשפט ממש.. נדודים לי? ^^"
"נשלבים" - מה זה נשלבים?
"גם הירח המכסיף" די בטוחה שהדגש הוא על המ', נכון? אז זו גם דוגמא טובה להגייה שהיא לא תקנית בדיבור ונשמעת קצת צורמת כששרים אותה. זו דוגמא אחת שציינתי אבל אם תשים לב יש עוד כמה כאן, אתה יכול להשאיר ככה אבל לפי דעתי זה מוריד משמעותית את האיכות של התזגום. כנ"ל לגבי "בלילה העדין", הדגש הוא על הע', לא? במקום על "דין".

מקווה שהבנת למה התכוונתי, זה הכל ביקורת בונה כדי לשפר את התזגום Smile
מגבעת
Male מספר הודעות : 136

2012-06-12, 08:49
~WingsOfLightLegend~ כתב:אני די בטוחה שזה דובב בסדרה המקורית, לא? טוב, אבל אנחנו באמת משנים הכל, אז אם כבר אז כבר!
אגב, אני תמיד שמחה לתרדם שירים מסאקורה, אז אם יש לך עומס בתזגום אתה תמיד יכול לבקש ממני לעזור ^^

לפי מה ששמתי לב, או שהקצב כאן בעייתי או הדגשים שלך על הגייה. דווקא בתזגום הקודם שלך לא ראיתי את הבעיה הזאת, אבל משום מה כאן זה הופיע. הסברתי את זה כבר בתזגומים אחרים, לדעתי, שאני אוהבת באופן אישי שהדגש על מלרע ומלעל הוא תקין. לדוגמא, במילה "אני" הדגש הוא על "ני" - מלרע, ולא "א" - מלעל.

"נשלבים" - מה זה נשלבים?
"גם הירח המכסיף" די בטוחה שהדגש הוא על המ', נכון? אז זו גם דוגמא טובה להגייה שהיא לא תקנית בדיבור ונשמעת קצת צורמת כששרים אותה. זו דוגמא אחת שציינתי אבל אם תשים לב יש עוד כמה כאן, אתה יכול להשאיר ככה אבל לפי דעתי זה מוריד משמעותית את האיכות של התזגום. כנ"ל לגבי "בלילה העדין", הדגש הוא על הע', לא? במקום על "דין".

מקווה שהבנת למה התכוונתי, זה הכל ביקורת בונה כדי לשפר את התהלים Smileאמצע
אני יודע שהתזגום הזה יצא נורא ובגלל זה פרסמתי אותו באמצע הלילה שיהיה זמן לשפר... ומשום מה יש לי הרגשה שלא תבינו את המקצב שאני רוצה... ואני באמת מנסה לתרגם את זה טוב אבל אסור לי לשנות ממש הברות כי צריך ליפס לזה... בכלל השירים של טומויו בעייתיים בתרגום... אני רוצה לשמור על המשמעות שלהם אבל... לשמור על אותו קצב
WingsOfLightLegend
WingsOfLightLegend
Female Scorpio Dog
מספר הודעות : 3163

2012-06-12, 12:08
מגבעת כתב:
~WingsOfLightLegend~ כתב:אני די בטוחה שזה דובב בסדרה המקורית, לא? טוב, אבל אנחנו באמת משנים הכל, אז אם כבר אז כבר!

"נשלבים" - מה זה נשלבים?

מקווה שהבנת למה התכוונתי, זה הכל ביקורת בונה כדי לשפר את התהלים Smileאמצע
אני יודע שהתזגום הזה יצא נורא ובגלל זה פרסמתי אותו באמצע הלילה שיהיה זמן לשפר... ומשום מה יש לי הרגשה שלא תבינו את המקצב שאני רוצה... ואני באמת מנסה לתרגם את זה טוב אבל אסור לי לשנות ממש הברות כי צריך ליפס לזה... בכלל השירים של טומויו בעייתיים בתרגום... אני רוצה לשמור על המשמעות שלהם אבל... לשמור על אותו קצב

זה באמת בעייתי...אבל זה מאתגר, ואני מאמינה בך שתצליח ^^
חזרה למעלה