פורום התזגומים העברי
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
חדשים בפורום? לחצו כאן כדי ללמוד את כל מה שאתם צריכים, ולאחר מכן מוזמנים להציג את עצמכם כאן!

Vurskari
Vurskari
Female Scorpio Rooster
מספר הודעות : 234
010613
בשבוע שעבר (=ביום חמישי) תכננתי לספר שני סיפורים, אבל הסיפור הראשון היה מקום כל כך מושלם לעצור שלא עשיתי את זה. אז היום אתם מקבלים גם פוסט רגיל וגם סיפור. נתחיל בסיפור, שלא יוצג בצורה דרמטית וטרגית כמו הסיפור השני כי הוא פחות דרמטי וטרגי.
כשעמדנו לטוס לארה"ב, חששתי שמשהו יקרה לפוקימונים שלי. היו לי בערך עשרה פוקימונים ברמה 100 - אל תתפסו אותי במילה (לא שאתם יכולים לבדוק, נה) אבל למיטב זכרוני הם היו מגניום, ג'ינקס, גרידוס אדום, מנטיין, ראיקו, סואיקון, טוגטיק, ובוודאות עוד כמה שאני לא זוכר. בכל מקרה, לקחתי מחצית איתי לארה"ב ואת החצי השני החלפתי למשחק הפוקימון בלו של חבר (מסתבר שהייתה לי כמות טובה של פוקימונים ישנים בלי מתקפות חדשות, כי את העובדה הזו אני זוכר בבירור).
בארה"ב היו לנו שכנים. יום אחד שכחתי אצלהם את המשחק בגשם שוטף והתקשרתי אליהם להגיד שאין לי בעיה שהם ישחקו בו אבל שלא ישמרו כי אז תימחק לי השמירה.
הם התחילו משחק חדש ושמרו. הלכו חצי מהפוקימונים.
בערך חצי שנה אחר כך, חזרתי לארץ וגיליתי שהחבר שלי הפיל את המשחק שלו מתישהו, וכמובן לכן נמחקה לו השמירה.

(צחוק הגורל על שני הסיפורים הטרגיים האלו הוא שזה לא באמת משנה, כי הסוללה הפנימית של המשחק נגמרה כמה שנים אחר כך)

ועכשיו לנושא השני של הפוסט שלי: פיראטיות. בואו נתחיל באמירה כזאת: אם אתה מוריד משהו באופן פיראטי, אני לא אחשוב שאתה אדם רע. אבל אני אהיה מאוכזב, כנראה.
אני לא חושב שפיראטיות גורמת להפסדים כספיים משמעותיים. הבכי על "אוי, הורידו את המשחק שלי X פעמים כשהיו יכולים לקנות אותו X פעמים" לא נכון כי ברוב המוחלט של המקרים האדם שהוריד את המשחק לא היה קונה אותו. זו לא הבעיה שלי עם פיראטיות. הבעיה שלי היא שלקנות מוצר מביע א. כבוד כלפי היוצר ו-ב. תמיכה ביוצר ובכל מה שיעשה בעתיד. אז השאלה החשובה באמת היא מתי אני חושב שלגיטימי להיות פיראט, והתשובה היא כזאת:
-אם אתה יכול לקנות את המוצר במחיר סביר (350-400 שקלים הם לא מחיר סביר למשחק חדש. 60$ בקנייה דיגיטלית הם כן.), אל תהיה פיראט.
-אם המוצר חינמי אך חסום אצלך (כל מיני שירותי סטרימינג שנעולים לארה"ב), תוריד כמה שבא לך.
אני עוקב אחרי החוקים האלו תמיד למשחקי מחשב, כשרק עבור משחקים מיפן לדוגמה אני צריך להיות פיראט כי זה די בעייתי להתחיל להביא אותם לישראל בלי להכיר אישית מישהו שגר ביפן. עבור סדרות טלוויזיה וסרטים, כשהם חינמיים בסטרימינג אני כמובן עוקב אחרי החוקים שלי, אבל אני מודה שאני היפוקריט בלא מעט מקרים בצד הזה וזה משהו שאני רוצה לתקן. הדבר הכי נוראי שאני עושה הוא לקרוא מנגה ברשת - לגמרי אין לי הצדקה לזה שהיא לא "אני קורא מנגה נורא מהר אז זה יעלה לי מלא כסף לקנות אותה, אפילו שכל ווליום הוא במחיר די סביר".
Share this post on:reddit

Comments

No Comment.